سوالات متداول​

فهرست سوالات
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  سوالات متداول از بهترین متخصص ارتوپدی در کرج؛ دکتر امید شریفی

  دکتر امید شریفی فارغ التحصیل رشته ارتوپدی از دانشگاه ایران در تهران در سال ۱۳۸۶ می‌باشد که پس از طی دوره فلوشیپ جراحی، آرتروسکوپی و تعویض مفصل زانو و مچ پا در بیمارستان آتیه تحت آموزش استاد گرامی جناب آقای دکتر محمد رازی ریاست وقت انجمن جراحان زانوی ایران و ریاست فعلی انجمن ارتوپدی ایران و سپس طی دوره‌های تکمیلی دیگر در کشورهای آلمان و اتریش و دوره تکمیلی آرتروسکوپی شانه را در شهر کرج، فردیس و تهران شروع به کار نموده و در بیمارستان‌های قائم، کسری، مریم در کرج و لاله تهران فعالیت دارد.

  جراح ارتوپد پزشکی است که در خصوص درمان سیستم اسکلت عضلانی تخصص دارد که شامل استخوان‌ها، مفاصل، عضلات و هرگونه بیماری‌های دردناک دیگر در این زمینه است.

  خیر، اینگونه نیست که همه بیمارانی که به پزشک ارتوپد مراجعه می‌کنند لزوما نیاز به عمل جراحی دارند. بسیاری با انجام فیزیوتراپی و روش‌های غیر جراحی بیماری خود را درمان می‌کنند. تعداد محدود و انگشت شماری، ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند.

  تنها با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشاتی از قبیل اشعه ایکس یا اسکن استخوان می‌توان رگ‌به‌رگ شدن یا شکستگی را تشخیص داد. این نکته را به یاد داشته باشید که پیچ‌خوردگی با استراحت بهبود می‌یابد، اما شکستگی حتما به درمان نیاز خواهد داشت.

  نوع آزمایشاتی که برای بیمار انجام می‌گیرد، بستگی به مشکل بیمار خواهد داشت، اما به‌طور کلی اغلب آسیب‌ها با تصویربرداری و رادیولوژی، مانند اشعه ایکس و اسکن انجام می‌گیرد که هیچ گونه آسیبی به بیمار نمی‌رساند و همچنین دردناک نیست.

  اینکه شما نیاز به فیزیوتراپی دارید یا خیر پس از معالجه به پزشک ارتوپد مشخص می‌شود. اما به‌طور کلی اغلب بیمارانی که به پزشک ارتوپد مراجعه می‌کنند، انجام فیزیوتراپی به تنهایی یا در کنار درمان‌های دیگر به بیماران پیشنهاد می‌شود.

  علائم آرتروز نسبت به شدت این بیماری در هر فرد متفاوت است. به‌طور کلی علائم آرتروز شامل موارد زیر است:

  •  درد
  • سفتی
  • تورم
  • قرمزی
  • کاهش دامنه حرکات

  زمانی که این علائم را به پزشک گزارش می‌دهید، آزمایشاتی را انجام می‌دهد که تشخیص دهد آیا شما دچار آرتروز هستید یا خیر.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا