سن تعویض مفصل زانو

سن تعویض مفصل زانو, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  سن تعویض مفصل زانو

  در حالی که سن دقیق و کاملی برای جراحی تعویض مفصل وجود ندارد ، یک قانون کلی برای آن بیان میشود: اگر کارهای معمولی روزانه شما مانند نشستن ، ایستادن ، راه رفتن ، رانندگی ، کار یا خرید – به سختی انجام میشود، ضروری است که به پزشک مراجعه شود تا علل آن بررسی شود.

  مناسب ترین سن تعویض مفصل زانو

  مناسب ترین سن تعویض مفصل زانو ۶۰ تا ۸۰ سالگی می باشد. سن بیمار یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده در انجام عمل جراحی می باشد. معمولا پزشکان، جراحی را در افراد پایین تر از ۵۰ سال توصیه نمی کنند.

  تاثیر پوکی استخوان در تعویض مفصل زانو

  در برخی موارد پوکی استخوان ممکن است فرد را برای جراحی تعویض مفصل مردود کند زیرا استخوان ها بیش از حد شکننده میشوند و به درستی از ایمپلنت ها را حمایت نمیکنند. به طور کلی، تعویض مفصل در بیماران ۶۰تا ۸۰ سال انجام می شود و اگثر آنها زن هستند.

  مشاهده مقاله
  اسکولیوز؛ انحنای ستون فقرات

  اما افراد مسن یا جوان تر به طور خودکار منع نمی شوند. نوجوانان ، جوانان و حتی کودکان ممکن است نامزدهای مناسبی باشند اگر شرایط آنها برای تسکین درد ، بهبود عملکرد ، تحرک و کیفیت زندگی ایجاب کند.

  زمان تعویض مفصل زانو

  در مواردی که درد در مفصل زانو حتی در هنگام استراحت نیز وجود داشته باشد.
  زمانی که از انجام اقدامات اولیه ی درمانی مانند دارودرمانی و … نتیجه ای حاصل نشود.
  حتی در مواردی فیزیوتراپی نیز نمی تواند عملکرد طبیعی مفصل را بازگرداند و احساس درد و محدود بودن دامنه ی حرکتی مفصل ادامه می یابد.

  نتیجه گیری

  تشخیص نهایی به منظور تعیین سن مناسب برای تعویض مفصل زانو به عهده ی متخصص ارتوپد حاذق و مجرب می باشد. جراح ارتوپد بعد از جلسات معاینه و بررسی مفصل زانو و میزان آسیب دیدگی های این مفصل راهکار مناسب درمانی را انتخاب می کند.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا