فواید عمل بسته زانو نسبت به عمل باز

فواید عمل بسته زانو نسبت به عمل باز, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  فواید عمل بسته زانو نسبت به عمل باز

  گاهی ممکن است زمانی که به بهترین متخصص ارتوپدی در کرج مراجعه می‌کنید، شرایط شما را به گونه‌ای ببیند که صلاح بداند جراحی برای شما انجام گیرد. در اغلب مواقع زمانی که اسم عمل جراحی آورده می‌شود، بیماران بسیار نگران می‌شوند، اما اگر بدانند که اخیرا پزشکان به‌جای عمل جراحی باز، عمل را به‌صورت بسته انجام می‌دهند، قطعا نگرانی آنها برطرف خواهد شد.
  هر یک از موارد دارای معایب و مزایایی است که در نهایت با توجه به مشاهدات و نتایجی که از هر دو وجود دارد به این نتیجه رسیده‌اند که تا حد امکان از روش جراحی بسته زانو برای عمل جراحی بیماران به کار گیرند. در ادامه در خصوص مزایای این روش درمانی بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

  جراحی به‌روش بسته

  در این روش جراحی بسته از دوربین کوچک استفاده می‌شود. پزشک برای انجام این نوع عمل تنها یک برش کوچک به زانو می‌زند. با برش کوچی که زده می‌شود، همراه با آرتروسکوپ و دوربین دید کاملی جهت ترمیم مشکلات ایجاد شده در زانو خواهد داشت.
  سپس قسمت داخلی زانو را بر مانیتور به‌طور کامل مشاهده می‌کنند و اقدامات مورد نیاز را انجام می‌دهند. به‌طور کلی این روش عمل جراحی از مزایای زیادی نسبت عمل جراحی باز برخوردار است که در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد:
  فواید عمل بسته زانو نسبت به عمل باز, دکتر امید شریفی

  مشاهده مقاله
  اسکولیوز؛ انحنای ستون فقرات

  خونریزی کمتر

  از آنجایی که برش کوچکی بر زانو زده می‌شود، در حین جراحی، خونریزی بسیار کمتری را در زانو وجود دارد. در نهایت بیمار نیاز کمتری به انتقال خون خواهد داشت.

  جای زخم کمتر

  معمولا بیمارانی که عمل جراحی باز انجام می‌دهند، از آنجایی که برش بسیار بزرگ بر زانو ایجاد می‌شود، در نهایت پس از بهبود زخم، جای زخم بزرگی باقی خواهد ماند که گاهی از نظر زیبایی خوشایند نخواهد بود. در روش بسته به جهت اینکه برش کوچکی زده می‌شود، در نهایت جای زخم بسیار کوچکی بر زانو باقی خواهد ماند.

  بهبودی سریع‌تر

  از آنجایی که عمل جراحی نیمه تهاجمی برای بیماران صورت می‌گیرد. زمان بهبودی بسیار کمتر از عمل جراحی باز خواهد بود. عمل بسته به‌صورت سرپایی برای بیماران انجام می‌گیرد، به همین جهت نیاز به بستری شدن در بیمارستان نخواهند داشت.
  به‌طور کلی پس از مدت کوتاهی بیماران شاهد روند بهبودی خود خواهند بود و از آنجایی که برش کوچکی بر زانو زده می‌شود، زودتر از عمل جراحی باز بهبود خواهد یافت.

  مشاهده مقاله
  علائم و درمان آرتریت روماتوئید

  کاهش احتمال عفونت

  به‌دلیل اینکه پزشک به‌طور کامل زانوی شما را باز نمی‌کند، احتمال ایجاد عفونت بسیار کمتر است. در واقع هر عمل دیگری که همانند این جراحی برش کمی ایجاد شود، احتمال اینکه میکروب و باکتری به زانوی برش خورده شده بیمار وارد شود، بسیار کمتر خواهد بود.

  احساس درد کمتر پس از عمل

  علاوه بر اینکه بیماران پس از عمل، بهبودی سریع‌تری را شاهد هستند. در روزهای ابتدایی پس از عمل انتظار می‌رود بیماران درد داشته باشند، اما در روش بسته، ممکن است درد بسیار کم و تورم جزئی وجود داشته باشد که قابل کنترل خواهد بود.
  این عارضه‌های جزئی تنها به این دلیل است که این نوع جراحی بسته نیمه تهاجمی صورت می‌گیرد و آسیبی به بیمار وارد نمی‌کند.
  فواید عمل بسته زانو نسبت به عمل باز, دکتر امید شریفی

  تشخیص و درمان به‌صورت همزمان

  در اغلب مواقع پزشکان جهت تشخیص بیماری، آرتروسکوپی را به بیماران پیشنهاد می‌دهند. برخی از بیماران تصور می‌کنند که این روش تنها یک روش تشخیصی است، اما در آن، ترمیم مفصل زانو نیز انجام می‌گیرد.
  بهتر است در خصوص روش جراحی باز نیز توضیحاتی را برای شما ذکر کنیم. پزشک متخصص ارتوپدی قطعا درمانی برای بیمارانش در نظر می‌گیرد که ساده و غیر تهاجمی باشد. در صورتی که روش‌های غیرتهاجمی مانند دارو درمانی برای بیمار تأثیرگذار نباشد، عمل جراحی را برای بیمار در نظر می‌گیرد.
  در حال حاضر عملی برای بیمار اولویت است که به‌صورت بسته باشد، اما گاهی شدت آسیب وارد شده به‌قدری جدی است که نمی‌توان به‌صورت بسته اقدامی برای بیمار انجام داد. در این مواقع پزشک به‌عنوان گزینه نهایی جراحی باز برای بیمار در نظر می‌گیرد تا بتواند با برش وسیعی که بر زانو زده می‌شود، دید کاملی داشته باشد و ترمیم زانوی آسیب دیده را انجام دهد.
  کلام آخر
  با وجود روش‌های درمانی متعددی که برای بیماران وجود دارد پزشکان گزینه‌های زیادی برای انتخاب بهترین روش درمانی پیش روی خود دارند. امروزه در صورتی که آسیب‌های جدی به زانو وارد شود انتخاب و اولویت پزشکان آرتروسکوپی زانو است تا بتوانند با روشی نیمه تهاجمی و کم عارضه مشکلات بیماران را برطرف کنند.

  مشاهده مقاله
  فیبرومیالژیا چیست و چه درمانی دارد؟
  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا