تعویض مفصل بیمار ۱۳۰ کیلویی با انحراف زانو

تعویض مفصل بیمار ۱۳۰ کیلویی با انحراف زانو, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  تعویض مفصل بیمار ۱۳۰ کیلویی با انحراف زانو

  افرادی که اضافه وزن دارند برای انجام جراحی تعویض مفصل زانو و ران نیاز دارند تا قبل از جراحی حتما نسبت به کم کردن وزن خود اقدام کنند. چرا که انجام این کار باعث شده تا بیمار، بدن سالم تری را داشته باشد.

  قبل از انجام جراحی شاخص BMI بیمار مورد بررسی قرار می گیرد. زمانی که این مقدار بالا باشد فرد با مشکلات زیادی قبل و بعد از جراحی روبرو خواهد شد.

  تاثیر اضافه وزن در حین جراحی تعویض مفصل زانو

  متخصص ارتوپدی قبل از اقدام به جراحی ابتدا می بایست بیمار را تحت بی هوشی عمومی قرار دهد این موضوع در افرد چاق کمی سخت تر انجام می شود چرا که آناتومی بدن آن ها کاملا متفاوت است.

  مدت زمان انجام جراحی تعویض مفصل زانو معمولا حدود ۲ تا ۳ ساعت می باشد ولی این زمان برای افراد عادی به شمار می رود و به طبع در افراد چاقی زمان گفته شده بیشتر می شود. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که هر چقدر طول زمان جراحی بیشتر شود عوارض بعد از جراحی نیز افزایش می‌یابد.

  مشاهده مقاله
  نرمی کشکک زانو یا کندرومالاسی پاتلا

  کاهش وزن در افراد چاق باعث می شود تا بعد از جراحی تعویض مفصل زانو تحرک بدنی بیشتر داشته باشند از همه مهم تر در زمان راه رفتن به مفصل جایگزاری شده فشار کمتری وارد شود و از همه مهم تر نتیجه بسیار مطلوبی را از جراحی خود نیز دریافت کرد.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا