تاثیر تغذیه بر مفاصل

تاثیر تغذیه بر مفاصل, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  تاثیر تغذیه بر مفاصل

  با بالا رفتن سن، داشتن رژیم غذایی نامناسب و سابقه ژنتیکی، غضروف و مفاصل به تدریج مورد فرسایش قرار می گیرند و در نهایت منجر به التهاب و درد می شود. خوشبختانه برخی مواد غذایی مفید وجود دارند که اثر این عوامل را کاهش داده و باعث تقویت مفاصل می شوند. خواکی ها مثل همیشه نقش مهمی در تضمین سلامت ما دارند و در بین آنها مواد غذایی مفید برای تقویت مفاصل هم تاثیر بسزایی در سلامت مفاصل دارند.

  مواد غذایی مفید و مقوی برای تقویت مفاصل

  روغن زیتون

  روغن زیتون فوق بکر یک آنتی اکسیدان قوی به شمار می رود و آنتی اکسیدان ها توانایی مقابله با رادیکال های آزاد را، که یکی از علل ایجاد درد و التهاب در مفاصل اند، دارند.

  بادام

  بادام یکی از آجیل هایی است که اسید چرب امگا ۳ قابل توجهی دارد و به عنوان یکی از منابع غنی ویتامین E و منگنز شناخته می شود.

  مشاهده مقاله
  علت خالی کردن زانو

  میگو

  در میگو ماده ای به نام گلوکزآمین به وفور یافت می شود که برای کاهش التهاب مفاصل مفید است. همچنین سلنیوم میگو زیاد بوده و چربی کمی هم دارد.

  ماهی سالمون

  ماهی سالمون یکی از غنی ترین منابع اسید چرب امگا ۳ است که حضور این اسید چرب برای سلامت قلب و تقویت مفاصل الزامی است و به کنترل وزن هم کمک زیادی می کند.

  چربی موجود در سالمون نه تنها به علت سرشار بودن از اسید چرب امگا ۳ فوق العاده است، بلکه به خاطر نسبت بالای اسید چرب امگا ۳ به امگا ۶ در آن و محتوی پایین چربی های اشباع شده، حائز اهمیت است.

  آناناس

  بارها شنیده ایم که آناناس برای ترمیم سریع زخم ها مفید است. از این میوه گرمسیری از سال ها قبل استفاده درمانی شده و اکنون محققان به این نتیجه رسیده اند که بروملین موجود در آناناس باعث بهبود سریع زخم ها می شود. بروملین ضد التهاب است و التهاب مفاصل را تسکین می دهد و در کل یک ماده سرشار از خواص دارویی است.

  مشاهده مقاله
  علت و درمان درد سیاتیک

  موز و درد مفاصل

  با ویژگی های فوق العاده موز آشنایی دارید اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید موز سلامت مفاصل را تامین و تضمین می کند و باعث تقویت آنها می شود. موز سرشار از پتاسیم است و نیاز بدن را تامین می کند. حتما تجربه کرده اید که بعد از خوردن موز احساس سیری طولانی مدتی خواهید کرد. یعنی در کنترل وزن هم بسیار کمک کننده است.

  زردچوبه

  از زمان گذشته تا به امروز زردچوبه مصارف گوناگون زیادی داشته است. زردچوبه ضد التهاب است و به شدت علائم آرتروز را کاهش می دهد. این ادویه طلایی و پرفایده اثر محافظتی در برابر سرطان دارد و از طرف دیگر روحیه و خلق و خوی افراد را نیز بهتر می کند. پس، از مصرف آن غافل نشوید.

  سویا یکی از مواد غذایی مفید برای تقویت مفاصل

  سویا یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی است و سلامت مفاصل را تقویت می کند. استروژن موجود در سویا تولید هیالورونیک اسید را تحریک می کند. این ماده یکی از اجزای اصلی مایع سینوویال موجود در مفاصل است.

  مشاهده مقاله
  تمرینات شانه

  سویا سرشار از اسید چرب امگا ۳ است که تاثیر زیادی در تسکین درد و بهبود التهاب مفاصل دارد.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا