تعویض مفصل خانمی با پوکی استخوان

تعویض مفصل خانمی با پوکی استخوان, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  تعویض مفصل خانمی با پوکی استخوان

  هدف از جراحی تعویض مفصل زانو درمان ساییدگی غضروف مفصل است که معمولا آرتروز (Arthritis)، یا همان التهاب مزمن مفصل زانو را در پی دارد. هنگامی که فردی مبتلا به آرتروز یا ساییدگی غضروف می شود، طبیعتا دامنه حرکتی آن محدود خواهد شد. به طوری که بیمار نمی تواند زانوی خود را بطور طبیعی حرکت دهد. در این هنگام بیمار مجبور به انجام جراحی زانو خواهد بود.

  افزایش سن و کاهش طول عمر مفصل ها

  با گذشت زمان و افزایش سن، طول عمر مفصل ها کاهش می یابد و می تواند موجب شود تا شخص مبتلا به پوکی استخوان گردد و این مشکل سبب ایجاد دردهای مفصلی و محدود شدن دامنه حرکتی فرد خواهد شد. لذا شخص نمی تواند به شکل طبیبعی به راه رفتن خود ادامه دهد.

  درمان های مفصل زانو

  در حقیقت زمانی که فرد با چنین مسئله ای مواجه می شود، در ابتدا درمان های اولیه نظیر، فیزیوتراپی، تمرینات ورزشی و دارو درمانی انجام می گردد، اگر درمان های اولیه موجب بهبود بیمار نشود، در نهایت عمل جراحی توصیه می شود.

  مشاهده مقاله
  دلایل احتمالی ایجاد درد شانه

  سخن آخر

  قابل توجه است که، درمان نکردن و اهمال داشتن درد زانو می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد. زیرا در این حالت استخوان زانو ساییده شده و به بیماری آرتروز مبتلا می شوید. در صورت درمان نکردن وضعیت زانو تاندون ها و غضروف ها آسیب دیده و باعث نارسایی یا کم رسایی خون به زانو می شوند، که همین امر باعث محدودیت دامنه حرکتی بیمار می گردد.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا