قوز گردن چیست؟

قوز گردن چیست؟, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  قوز گردن چیست؟

  قوز دواگر یا هایپرکیفوز انحنای بیش از حد ستون فقرات است. معمولاً این در منحنی قفسه سینه یا قفسه سینه ستون فقرات رخ می دهد. اغلب به آن کیفوز نیز می گویند که انحنای ستون فقرات به جلو است. ستون فقرات دارای انحنای طبیعی است. اگر به مدل سه بعدی ستون فقرات نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در ناحیه قفسه سینه منحنی محدب دارد. این به دلیل شکل طبیعی استخوان های ستون فقرات و دیسک های بین آنهاست. در ۴۰ درجه انحنا، ستون فقرات سالم در نظر گرفته می شود، زیرا در ۹۵ درصد اندازه گیری ستون فقرات در بزرگسالان جوان قرار می گیرد. انحنای بیش از ۴۰ درجه مشکل ساز تلقی می شود و می تواند یک قوز کوچک در پشت گردن ایجاد کند.

  بررسی قوز گردن

  قوز دواگر یا کیفوز:

  وضعیتی است که به مرور زمان از وضعیت بد حالت بدن و خمیدگی ایجاد می‌شود. این حالت با وضعیت سر به جلو و انحنای غیرطبیعی مهره های فوقانی همراه با توده ای از بافت در قسمت پایین گردن مشخص می شود. اگر درمان نشود، می تواند منجر به دژنراسیون ستون فقرات، آرتروز و در موارد شدید، شکستگی های فشاری شود. نکته خوب این است که اگر متوجه یک قوز کوچک در پشت گردن خود شدید، می توانید با ایجاد تغییراتی ساده از شر آن خلاص شوید.
  مشاهده مقاله
  تاثیر کلاژن بر استخوان ها

  علل بروز قوز گردن چیست؟

  – بیماری دژنراتیو دیسک – شکستگی های مهره – شکستگی های گوه ای قدامی – کاهش ارتفاع دیسک در اثر بیماری دژنراتیو دیسک – ضعف عضلانی بازکننده ستون فقرات – استخوان بندی/کلسیفیکاسیون (سخت شدن) رباط مهم ستون فقرات به نام رباط طولی قدامی – عضلات سینه ای و خم کننده ران ژنتیک

  آیا برای قوز گردن نیاز به جراحی دارید؟

  گاهی اوقات ممکن است جراحی برای قوز گردن ضروری باشد. با این حال، این معمولاً به این دلیل است که ستون فقرات شما آنقدر ظریف است که کشش آن باعث مشکلات بیشتر می شود. در بیشتر موارد، جراحی برای این بیماری لازم نیست. بسیاری از اوقات، با ورزش، کشش های ساده و درمان های پزشکی جامع، مانند مراقبت های کایروپراکتیک، می توانند به آن کمک کنند. در حالی که زمان و صبر نیاز دارد، نتایج ارزشمند خواهد بود.

  نکته پایانی

  بی توجهی به کیفوز و عدم اقدام برای درمان این بیماری در دراز مدت پیامدهای منفی زیادی در بر دارد.بهترین راهکار اقدام سریع برای درمان و رفع این بیماری است شما میتوانید به کمک ورزش های اصلاحی و مراجعه به پزشک متخصص ارتوپدی یک مرکز فریوتراپی این مشکل را برطرف کنید.سلامت جسم در بهبود کیفیت زندگی و افزایش رضایتمندی افراد نقش سازنده ای ایفا می کند.
  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا