اصلاح دفرمیتی پاشنه

اصلاح دفرمیتی پاشنه, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  اصلاح دفرمیتی پاشنه

  یکی از مهمترین علت های برآمدگی پشت پاشنه پا مشکل بد شکلی (دفورمیتی) هاگلند است. این وضعیت ناشی از یک برجستگی استخوانی در پاشنه پا می باشد که می تواند تمام یا بخشی از پشت پاشنه پا را در بر گیرد.

  این برجستگی معمولا بر روی قسمت فوقانی استخوان و در جلوی تاندون آشیل قرار دارد. تماس این برجستگی با تاندون آشیل حین حرکات مچ پا می تواند باعث درد و بروز بورسیت رتروکالکانیال شود که به صورت تورمی در دو طرف تاندون آشیل بروز می کند که در لمس نیز دردناک است.

  بیشترین علت برآمدگی و برجستگی پشت پاشنه پا به بد شکلی و برجستگی استخوانی بر می گردد. خار در محل اتصال تاندون آشیل به پاشنه، التهاب تاندون آشیل و زانتوما از عوامل دیگر هستند.

  تغییر شکل هاگلند یک برجستگی استخوانی است که در پشت استخوان پاشنه پا ظاهر می شود. این برجستگی در جایی که تاندون آشیل به پاشنه متصل شده است، تشکیل می شود. این بیماری در صورت ایجاد درد پا یا مشکلات در راه رفتن، اغلب نیاز به درمان دارد.

  مشاهده مقاله
  منظور از روماتیسم مفصلی چیست؟

  درمان های بدشکلی استخوان اضافه پشت پاشنه پا ممکن است در ابتدا شامل اصلاح کفش و فیزیوتراپی باشد. اگر این روش ها درد را تسکین ندهند، پزشک ممکن است جراحی برای برداشتن برجستگی استخوانی یا ترمیم تاندون آشیل را توصیه کند.

  با من همراه باشید تا توضیحات مراجع عزیزمان (خانم ۴۱ ساله) در ارتباط با درد ناحیه پاشنه پای خود و مشکلاتی که برایشان ایجاد کرده را قبل از عمل جراحی اصلاح دفرمیتی haglund پاشنه ببینیم و بشنویم.

  آسیب‌ها و ضربات وارده به استخوان های خود را جدی بگیرید و در کوتاهترین زمان ممکن به متخصصین مراجعه کنید.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا