بورسیت زانو چیست؟

بورسیت زانو چیست؟, دکتر امید شریفی
فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  بورسیت زانو چیست؟

  در تعریف این موضوع که بورسیت زانو چیست؟ باید عنوان کنیم که بورسیت زانو التهاب بورس زانو می باشد که در نزدیکی مفصل های زانو وجود دارد که به شکل کیسه کوچک حاوی مایع می باشد که همانند بالشتکی عمل می کند که اصطکاک استخوان ها و تاندون های اطراف مفاصل را کاهش می دهد.

  مفصل زانو توسط سه بورس بزرگ احاطه شده است. در سر زانو، روی استخوان کاسه زانو (کشکک)، بورس جلوی زانو قرار دارد. این بورس می‌تواند در اثر ضربه مستقیم به جلوی زانو ملتهب شود . این امر معمولاً هنگام حفظ وضعیت زانو به مدت طولانی اتفاق می‌افتد.

  هر زانو داری ۱۱ بورس می باشد و زمانیکه یکی از این بورس ها ملتهب شوند باعث می شوند که بورسیت زانو بر روی کشکک زانو و قسمت داخلی زانو در زیر مفصل اتفاق بیافتد. که این موضوع باعث احساس کردن درد شدید در ناحیه زانو می شود و توانایی حرکتی شما را نیز محدود می کند.

  مشاهده مقاله
  اسکولیوز؛ انحنای ستون فقرات

  کشیدگی تاندون بزرگ زیر کاسه زانو، هم می‌تواند باعث التهاب مفصل و هم بورسیت اینفراپاتلا شود. این بورس زانو دقیقاً در زیر کشکک زانو و زیر تاندون بزرگی قرار دارد که عضلات جلوی ران و پشت زانو را به استخوان برجسته جلوی ساق پا متصل می‌کند.

  التهاب بورس در قسمت داخلی زانو (ناحیه آنسرین) می‌تواند باعث بورسیت پس آنسرین شود. بورسیت پس آنسرین باعث حساسیت موضعی زانوی داخلی می‌شود. این بورس زانو در قسمت داخلی زانو قرار دارد و “بورس آنزیرین” نامیده می‌شود. این بورس معمولاً در زنان میانسال ملتهب می‌شود.

  علل بورسیت زانو چیست؟

  بورسیت زانو می‌تواند در صورت پر شدن بورس از خون در اثر آسیب دیدگی و استفاده بیش از حد، مانند مسابقات ورزشی رخ دهد. بورسیت همچنین می‌تواند از طریق آرتریت روماتوئید و از رسوبات کریستال ایجاد شود، همانطور که در بیماران مبتلا به آرتریت نقرسی و شبه نقرس دیده می‌شود.

  علائم و نشانه‌های بورسیت چیست؟

  بورسیت می‌تواند منجر به درجات متفاوتی از تورم، گرما، حساسیت به لمس و قرمزی در ناحیه پوشاننده زانو شود. در مقایسه با التهاب مفصل زانو (آرتروز)، معمولاً درد خفیف است. این بیماری اغلب با افزایش درد در هنگام زانو زدن همراه است و می‌تواند باعث سفتی و درد هنگام راه رفتن شود. همچنین، بر خلاف مشکلات موجود در مفصل زانو، دامنه حرکتی زانو اغلب حفظ می‌شود و تورم در خارج از مفصل است.

  مشاهده مقاله
  نرمی استخوان چیست؟

  تشخیص بورسیت زانو

  بورسیت زانو براساس محل معمول یک بورس که علائم التهاب از جمله درد زانو، حساسیت به لمس، سفتی و گاهی قرمزی و گرما را نشان می‌دهد، تشخیص داده می‌شود. به طور معمول، حساسیت نقطه‌ای در محل بورس ملتهب وجود دارد.

  در صورت ابتلا به بورسیت زانو چه باید کرد؟

  اغلب برای درمان بوریست زانو از روش هایی که به کاهش درد و التهاب کمک می کند استفاده می شود در برخی موارد ممکن است بورس‌هایی که روی کشکک زانو قرار دارند دچار عفونت شوند. در صورتی که علاوه بر درد و تورم در زانو، تب هم داشتید به متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

  تماس مطب کرج
  مسیریابی مطب کرج
  دریافت نوبت آنلاین
  تماس مطب فردیس
  مسیریابی مطب فردیس
  پیمایش به بالا